health icon 4 3

Physical therapy

A gyógytorna a mozgásszervi megbetegedések megelőzésére, a már kialakult problémák kezelésére, a fájdalom enyhítésére, illetve megszüntetésére irányuló aktív tevékenység.

Szakembereink a gyakorlatsorok összeállításánál mindig figyelembe veszik az egyéni állapotot, izomerőt, sérülést és esetleges mozgásbeszűküléseket. A fájdalomküszöböt figyelembe véve nyújtjuk, lazítjuk a túlfeszült izmokat illetve célzottan erősítjük a gyengült izmokat.

Budapesten és Dunaújvárosban egyaránt, valamint új szolgáltatásunk keretében akár az Ön otthonában is!

Legfontosabb tudnivalók a gyógytornáról

health icon 10 3

Otthon végzett gyakorlatok veszélyei

„Az internetre feltöltött videók között vannak nagyon jók, viszont nehéz megítélni, hogy a gyakorlatsorokat sportolóknak vagy az »átlagembernek« szánták, és hogy laikus vagy gyógytornász volt-e a készítő. Általános nézetem, hogy az otthoni tornában ritka a kitartó beteg. A gyakorlatokat hamar megunják, nem a megfelelő rendszerességgel és ismétlésszámban csinálják őket. Ennél is nagyobb probléma, hogy nincs visszajelzése a páciensnek, hogy jól csinálja-e. Minden ember más és más, eltérőek a fájdalomküszöbök, illetve mindenkit más módon kell motiválni. És a saját esetünkben nehezebb megítélni, hogy mennyi idő alatt milyen eredményt értünk el.” (dr. Koroknai András)

health icon 10 3

Milyen hatása van a gyógytornának?

A személyre szabott terápia segítségével hatékony és hosszútávú gyógyulás érhető el. Sok esetben a fájdalom csak és kizárólag az izomzat erősítésével érhető el.

Az ízületi diszfunkciók megszüntetésével, az izomerő egyensúly megbomlásának helyreállításával újra elérhető a fájdalommentes életritmus. A megfelelően folytatott gyógytornával a táppénzes időszak lerövidíthető, a felépülés felgyorsítható, a sporttevékenység mihamarabb folytatható.

health icon 11 3

Milyen mozgásszervi problémák esetén javasolt?

  • hát- és derékfájdalom
  • nyakfájdalom
  • végtagfájdalmak: váll, csípő, térd, boka
  • sportsérülések: húzódás, ficam, szalagszakadás
  • műtéti felkészítés, illetve műtétet követő rehabilitáció
health icon 10 3

Milyen típusai vannak még a gyógytornának?

  • műtét utáni gyógytorna
  • rehabilitációs gyógytorna
  • sportsérülés utáni gyógytorna
  • időskori torna (szenior torna)
  • szülés utáni torna
  • lúdtalptorna
  • gyerek gyógytorna
health icon 14 3

Milyen technikákat alkalmazunk?

  • klasszikus gyógytorna gyakorlatok
  • funkcionális tréning
  • lágyrész és ízületi mobilizációs technikák (Mulligan manuálterápia, Lágyrész manuálterápia, Stretching)
  • idegmobilizációs technikák
  • kinezio taping módszer
health icon 10 3

Meddig kell gyógytornára járnom?

Hisszük, hogy minden fájdalom és sérülés egyedi, ezért a gyakoriságot mindig az adott probléma határozza meg. A teljeskörű állapotfelmérés és a szükséges tesztek elvégzését követően lehet meghatározni, hogy hány kezelésre lesz szükséges a fájdalommentes állapot eléréséhez, és a megváltozott funkciók helyreállításához. Általánosságban elmondható, hogy lényeges eredmény 10 alkalom után érhető el.

health icon 10 3

Milyen gyakorisággal ajánlott a gyógytorna?

A kezdeti időszakban heti két alkalom ajánlott, majd a későbbiekben, amikor a gyakorlatok már elsajátításra kerültek a heti egy kezelés is elégséges lehet. Ekkor a tanult gyakorlatok már otthon is végezhetőek.

health icon 10 3

Mit hozzak magammal a tornára?

  • az orvosi szakvéleményt, ambuláns lapot, zárójelentést,
  • amennyiben készült – rtg, MRI, CT
  • kényelmes torna ruházatot (rövid vagy hosszú nadrág, váltó póló, későbbiekben váltó cipő)

Fontos tudnivalók

health icon 10 3

Gyógytorna információk

Gerincet, vagy ízületet érintő sportsérülés, vagy krónikus mozgásszervi problémák esetén, a terápia megkezdését megelőzően minden esetben szükségesnek tartjuk a szakorvosi vizsgálatot.  Gyógytornászaink és terapeutáink a szakorvosokkal együttműködve, azok utasításai alapján végzik a tevékenységüket.  A szakorvos rögzíti a Páciens kortörténetét, felveszi a jelenlegi státuszát, és a pontos diagnózis felállítását követően terápiás javaslatot tesz. A szakorvos mindezt a beteg számára hozzáférhető módon ambuláns lap formájában nyújtja át.

A gyógytornász, a szakorvosi vélemény alapján végzi el a szükséges teszteket és végez állapotfelmérést. Ezek ismeretében kaphatunk teljes képet a beteg állapotáról és kezdhető meg a hatékony mozgásszervi terápia.

Gyulladásos megbetegedés esetén elsődlegesen alapos kivizsgálás szükséges, majd gyógyszeres terápia összeállítása következik, mely minden esetben szakorvosi feladat. A gyógytorna, fizikoterápia csak és kizárólag ezt követően kezdhető meg.

Gyógytorna akár az Ön otthonában is!

Gyogytorna szolgalat banner Koroknai Medical Gyogytorna otthon
health icon 10 2

Request a callback!

If you have any questions about our treatments, please feel free to contact us and one of our staff will answer you.

Kérjen visszahívást!

Kérdezne a kezelésekkel kapcsolatban? Munkatársunk szívesen válaszol.

Appointments